Black Friday Cadeauset
Hier vind je schmink-cadeausets en bundels die we zelf hebben samengesteld om het kiezen makkelijk te maken, ook als je zelf nog nooit een penseel hebt vastgehouden. Van starterpakketten voor kinderen en volwassen beginners tot penselensets en merk-bundels van Mehron en Diamond FX, voor onder de kerstboom of in de zak van Sinterklaas.
Filter
Filter
Schmink cadeau kopen? Zo kies je de juiste set
Daarom hebben wij de bundels op deze pagina zelf samengesteld. Geen losse jacht op kortingen, maar doordachte sets per niveau, leeftijd en thema. Als schmink- en grime-specialist weten we welke combinaties in de praktijk werken, en welke je beter overslaat.
Linda Gloudemans, eigenaar van SchminkenGrime.nl, gecertificeerd grimeur, trainer van de NHA-thuisstudie grime en examinator voor de MBO-opleiding grime, stelde de bundels samen op basis van wat ze zelf inzet op evenementen en in haar lessen.
Voor wie is dit cadeau?
Begin bij de ontvanger. Een paar vragen helpen je kiezen:
- Kind of volwassene die voor het eerst schminkt: kies een starterpakket met waterschmink
- Hobbyist die al schminkt maar met slechte penselen werkt: kies een penselenset
- Cosplayer of theaterliefhebber: kies een merk-bundel of themabundel
Twijfel je toch? Kies de starterset. Die werkt voor bijna iedereen die net begint. Bekijk de starterpakketten of ga direct naar de penselensets.
Welke schminkset kies je voor wie net begint?
Een starterset bevat het basisgereedschap: een waterschmink-palet met brede primaire kleuren, een paar synthetische penselen en meestal een spons. Klaar om mee aan de slag te gaan, zonder dat je er extra spullen bij hoeft te kopen.
Waterschmink is wateroplosbaar en gaat er gewoon af met water en zeep, geen speciale reiniger nodig. Dat maakt het ideaal voor kinderen en voor volwassenen die voor het eerst gaan schminken.
Penselen-sets voor wie al begonnen is
Heeft de ontvanger al een schminkpalet, maar werkt diegene nog met de penselen die erbij zaten? Een set goede professionele schminkpenselen tilt het werk meteen naar een hoger niveau. Lijnen worden strakker, kleurvlakken egaler, en het werk gaat sneller.
Onze eigen FBFX penselenlijn is gemaakt van synthetisch haar. Dat is makkelijker te reinigen dan natuurhaar, fijn als de penselen ook door kinderhanden gaan.
Merk-bundels: Mehron en Diamond FX
Sommige cadeau-kopers zoeken op naam: Mehron, Diamond FX, Superstar. Logisch, want dat zijn merken die je herkent uit films, festivals en professionele schminkboxen. Mehron Paradise AQ is professionele theaterschmink op waterbasis; Diamond FX is facepainting-schmink. Beide lijnen voldoen aan de EU-cosmeticawetgeving (Verordening 1223/2009).
Onze merk-bundels combineren een palet met passende penselen. Het zijn combinaties die wij zelf aanraden in workshops en bij evenementen. Bekijk ook alle schminkmerken als je iets specifieks zoekt.
Themabundels: Halloween, cosplay en kindergrime
Voor wie een duidelijk doel heeft: een Halloween-afhaler, een cosplay-starterskit of een kindergrime-set met dieren en superhelden. Themabundels bevatten precies wat je nodig hebt voor dat thema. We laten eruit wat je toch niet gebruikt.
Bij kindergrime werken we uitsluitend met waterschmink van merken die voldoen aan de EU-cosmeticawetgeving. Geen alcohol-activated producten of latex zonder duidelijke uitleg. Snel op, net zo snel weer af.
Veilig schminken: waar je op let bij een cadeau
Wat de ontvanger ook gaat doen met de set: zorg dat het op een schone, onbeschadigde huid komt. Bij twijfel aan een gevoelige huid kun je 24 uur van tevoren een patch-test doen op de binnenkant van de pols. Bekijk per product de fabrikantinformatie voor toegestane toepassingsgebieden.
De waterschmink in onze bundels, zoals Diamond FX, Superstar en Mehron Paradise, voldoet aan de EU-cosmeticawetgeving (Verordening 1223/2009). Wil je meer achtergrond? Lees onze tips voor beginners.
Veelgestelde vragen over schmink als cadeau
Welke schmink-cadeauset is goed voor een beginner?
Een starterpakket met waterschmink, een paar synthetische penselen en een spons. Daarmee kan iemand direct beginnen zonder extra aankopen. Kies een set met brede primaire kleuren. Die geven de meeste mogelijkheden.
Is schmink uit deze bundels veilig voor de huid?
De waterschmink in onze bundels (Diamond FX, Superstar, Mehron Paradise) voldoet aan de EU-cosmeticawetgeving (Verordening 1223/2009). Bij twijfel aan een gevoelige huid kun je 24 uur vooraf een patch-test doen op de binnenkant van de pols. Bekijk per product de fabrikantinformatie voor toegestane toepassingsgebieden.
Gaat de schmink er makkelijk af?
Waterschmink verwijder je gewoon met water en zeep, geen speciale reiniger nodig. Vetschmink werkt anders en vraagt reinigingsolie of -melk. Dat is een reden waarom we waterschmink als cadeau aanraden voor beginners.
Vanaf welke leeftijd zijn deze sets geschikt?
Waterschmink van gecertificeerde merken kun je gebruiken vanaf 3 jaar op een onbeschadigde huid. Vermijd bij kleuters het directe ooggebied. Kindergrime-sets met eigen penselen zijn vanaf ongeveer 6-8 jaar leuk, met ouder-begeleiding. Crème-schmink en simpele SFX raden we aan vanaf 12 jaar.
Waterschmink of vetschmink: wat past beter als cadeau?
Voor een cadeau bijna altijd waterschmink. Het is wateroplosbaar, makkelijk aan te brengen en eenvoudig te verwijderen. Vetschmink vereist fixeerpoeder en een andere verwijdertechniek. Fijn voor gevorderden, maar geen logische eerste keuze om weg te geven.